HAKKIMIZDA

OneWorld Consulting müşterilerinin insan kaynakları ile ilgili taleplerine uygun olarak, onlar için özel çözümler üretir.

Hepimiz biliyoruz ki, günümüzde bir organizasyonun en önemli rekabetçi avantajı çalışanlarını nasıl yönettiğiyle ilgilidir. Dünyanın her yerinde, başarılı çalışanları bulan, onların kişisel ve kariyer gelişimlerine olanak sağlayan ve böylece onları şirket bünyesinde tutabilen organizasyonlar uzun dönemde her zaman kazançlı çıkmaktadır.

Sermaye, teknoloji ve hatta yenilik şirkete dışarıdan kazandırılabilir. Kopya edilemeyen ve hızlı bir şekilde şirketlere dahil edilemeyen tek sürdürülebilir rekabetçi avantaj, yetenekli ve motive insanlardır.

OneWorld Consulting müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümler sağlamaktadır. Yönetici Araştırma Hizmetimiz ile en iyi yeteneğin bulunması ve işe alınması konusunda müşterilerimize yardımcı olmaktayız. 8 yılı aşkın bir süredir İstanbul ofisimizden Türkiye ve Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güney Afrika ve Orta Asya'da yer almakta olan çevre ülkelerde ve İran'da üst düzey yönetici araştırma süreçleri yürütmekteyiz. Üst Düzey Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Programlarımızla şirket içindeki yeteneklerin (talent) en etkin şekilde gelişimi konusunda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Daha etkin hale getirebilmek amacıyla Liderlik Takımlarıyla çalışmaktayız ve ayrıca İnsan Kaynakları ile ilgili çeşitli konularda müşterilerimize yardımcı olmak için İnsan Kaynakları Danışmanlık Hizmeti sunmaktayız. Yeni ve farklı bir ortamda çalışmaya başlayan yöneticiler ya da çeşitli (diverse) çalışma grupları için Kültürlerarası Danışmanlık Hizmeti sunmaktayız. Orta ve üst düzey yöneticilere, kişiye özel Outplacement (Yeni Kariyere Geçiş) Programları hazırlamaktayız.

Güven bütün ilişkilerde esastır, hele hizmet sektöründe daha da önemlidir. Önemli projelerde, bizimle ortaklık anlayışı içinde çalışarak, bize güven duyan müşterilere sahip olmakla gurur duymaktayız.

Stephen M.R. Covey'in "The Speed of Trust" adlı kitabında belirttiği gibi, biz, insanlara, onlar kişiliklerini ve yetkinliklerini gösterdiklerinde (kanıtladıklarında) güvenmeye başlarız. Güvenilir olmak için dürüstlüğün, iyi niyetin, söz verilen becerilerin ve etkin sonuçların ortaya konması gereklidir. OneWorld Danışmanlık olarak, güvenilir bir iş ortağı olmak adına, dürüstlük, iyi niyet, beceriler ve etkin sonuçlar gibi, koymuş olduğumuz yüksek standartlarımıza uygun olarak müşterilerimize hizmet vermeye çalışmaktayız. Müşterilerimizle ve ortaklarımızla yüksek güvene dayalı bir ilişki kurmaktayız.

Birlikte çalıştığımız organizasyonlarla ve bireysel müşterilerimizle, uzun dönemli, karşılıklı fayda esasına dayalı ilişkilere inanmaktayız.

Dürüstlük, sürdürülebilirlik ve çeşitlilik, kişisel yaşamımızdaki ve iş yaşamımızdaki esas değerlerimizdir.

Dürüstlük
Yapacağımızı söylediğimiz şeyleri yaparız, işe alım süreçlerimizde beraber çalıştığımız müşterilerimize ve adaylarımıza karşı açık davranırız. Şirket olarak hem ekip üyelerimize hem de çevremizdeki diğer organizasyon ve kişilere, dürüstlük prensiblerine uygun bir şekilde davranırız. Vergilerimizi öder, çalıştığımız tedarikçi firmalara adil davranırız. Organizasyon olarak inanmadığımız müşterilerle çalışmayı tercih etmeyiz.

Sürdürülebilirlik
Müşterilerimize sağlam, sürdürülebilir çözümler sunmayı hedeflemekteyiz, böylece birlikte çalıştığımız tüm şahıslar uzun dönemli olarak bu durumdan faydalanabilmektedir. Ayrıca çevreye duyarlı ve sürdürülebilirlik ilkesine önem veren bir organizasyon olmayı hedeflemekteyiz.

Çeşitlilik
İnaniyoruz ki, çeşitlilik en iyi organizasyonlardaki en önemli güçtür ve bu inancımızı çalışma tarzımıza her zaman yansıtmaktayız. Doğal dünyada ve iş dünyasında, çeşitlilik, hayatta kalabilmek için çok önemlidir.

Şirket adımız olan Tek Dünya, bizim sadece "bir" dünyamız olduğunu ve hepimizin aynı dünyada yaşadığı düşüncesini yansıtmaktadır. Doğal çevreye karşı duyarlı olup, yaşadığımız topluma katkıda bulunmalıyız. Şirketimizi mümkün olduğunca çevre dostu olarak yönetmekte, bazı sosyal ve çevre koruma kurumlarını desteklemekteyiz.

Şirket olarak, önlenemeyen karbondioksit (CO2) emisyonumuzu telafi edebilmek ve "iklim zararsız" (climate neutral) bir şirket olabilmek için, MyClimate (İklim Koruma Ortaklığı) ile çalışmaktayız. Bunu, enerji verimliliğini yükseltebilmek ve sürdürülebilir, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını teşvik etmek için değerli projeleri finanse ederek başardık.

MyClimate ile çalışmayı seçtik çünkü onların desteklediği projeler, kesin ve katı proje standartlarına uymak zorundalar. Projeleri, sera gazını azaltmanın yanısıra, sürdürülebilir kalkınmaya olumlu yönde katkıda bulunmak ve yerel halka faydalı olmak zorunda. MyClimate, her yerde geçerli olan Altın Standartları (Gold Standard) sağlayan, yenilenebilir enerjiyi ve enerji verimli teknolojileri destekleyen sayılı birkaç kurumdan birisidir. MyClimate, Türkiye'de rüzgar çiftliği projesini desteklediği gibi, dünya çapındaki pek çok bu tür projeyi desteklemektedir.

Bunun yanı sıra, sosyal sorumluluk kapsamında birtakım mentorluk programlarına danışmanlık, eğitim ve destek sağlayarak katılımcıların gelişimine katkı sağlamaktayız.

OneWorld Danışmanlık, ortakların aynı zamanda yönetici olarak da projelerde aktif olarak görev aldıkları, ekip üyelerinin her birinin güçlü bir sahiplik duygusuyla çalıştıkları bir kurumdur. Ekibimiz işe alım ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı konusunda olduğu gibi, uluslararası işlerde de engin bir tecübeye sahiptir, aynı zamanda Türk ve yabancı danışmanlardan oluşmakta ve toplamda 100 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Ayrıca, belli projelerde son derece vasıflı iş ortaklarıyla da işbirliği yapmaktayız.

Ekibimiz, akıllı, yaptıklarıyla motive olan kişilerden oluşmaktadır ve sizler için en doğru çözümleri bulmak için çalışır.

Sürekli öğrenmeye inanmaktayız, bu yüzdendir ki, ekip üyelerimiz, öğrenen bir organizasyonun parçası olarak, yetkinliklerini koruyup geliştirmek ve bilgilerini güncelleyebilmek için, her sene uygun eğitimlere ve konferanslara katılmaktadır.

Ekibimiz, gerek resmi olmayan şekilde gerekse memnuniyet anketleriyle yazılı olarak belirtilen müşteri geri bildirimlerine göre ve şirket performansına gore ödüllendirilmektedir.

Yaptığımız işi seviyoruz, işimizi tutkuyla yapıyoruz ve müşterilerimize her zaman iyi bir iş ortağı olmayı hedefliyoruz!
Dürüstüz, müşterilerimize ve adaylarımıza yönelik açık sözlüyüz. Yapamayacaklarımızı da, yapabileceklerimizi söylediğimiz gibi müşterilerimizle paylaşıyoruz.Tim Bright

Şirket Ortağı

Glasgow Üniversitesi'ni derece ile bitiren Tim Bright, İngiltere'de iletişim becerileri eğitimleri verdi ve 8 ay boyunca Almanya'da çalıştı.

Türkiye'ye 1991 yılında bir bankanın Eğitim Danışmanı olarak gelen Tim, daha sonra, danışmanlık yapmaya, eğitim programları tasarlamaya ve sunmaya ve üst düzey yöneticilerin gelişim programları ile ilgili danışmanlık hizmetleri vermeye başladı.

Tim, 1995-2007 yılları arasında, Nicholson International ile çalışarak, Türkiye ofisinden sorumlu oldu ve burada işe alım danışmanları ve araştırmacılardan oluşan başarılı bir ekip kurdu. 1997 yılında Türkiye ve İsrail'den sorumlu Bölge Yöneticisi olarak atandı. Nicholson International, İsrail'de kurulan ilk uluslararası insan kaynakları danışmanlık şirketi oldu ve hızla büyüdü.

Tim, 1998 yılında, Nicholson International'ın Bölge Direktörü olarak Hong Kong'ta çalışmaya başladı. Asya Pasifik ülkelerinde, özellikle Singapur, Avusturalya ve Çin'de, şirketin büyümesini sağladı. Çin'de devlet ile yapılan ortak girişim sözleşmesi bir dönüm noktası oldu ve ülkede toplamda dört ofise ulaşan Tim'in ekibi Euromoney tarafindan "Çin'de bulunan En İyi İşe Alım Firması" seçildi.

2000 yılında, Tim, Nicholson International'ın Yönetim Kurulu'na getirilerek, şirketin Amerika'daki operasyonlarının yöneticisi oldu ve New York, Princeton ve Silicon Valley gibi noktalarda bulunan şirket ofislerini yönetmeye başladı.

Tim, 2007 yılında ortağı Joan O'Rourke ile OneWorld Danışmanlık firmasını (www.OneWorldConsulting.com) kurdu ve halen, üst düzey yönetici araştırma, koçluk, mentorluk, outplacement (yeni kariyere geçiş hizmeti) ve insan kaynakları danışmanlık hizmeti sunan OneWorld ekibinin yöneticisi olarak hem Türkiye hem de diğer pazarlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Tim, aynı zamanda, Istanbul'da bulunan British Business Group'un Başkanlığı görevini yürütmekte ve British Chamber of Commerce'in Yüksek Danışma Kurulu'nda bulunmaktadır.

Tim, 1997 senesinde, Yönetici Koçluğu yapmaya başladı. Üst düzey yönetici ve liderler ile kendilerinin farkındalıklarını ve performanslarını artırmak, davranışsal değişimin gerçekleşmesini sağlamak ve işlerinden tatmin olmalarını sağlamak konusunda çalışan Tim, koçluk sürecinde, hem geçmiş eğitmenlik tecrübelerinden, hem insan kaynakları danışmanlığı tecrübelerinden, hem de kendi yöneticilik tecrübelerinden faydalanmaktadır.

Tim, 20'den fazla ülkede üst düzey yöneticilere koçluk hizmeti vermiş ve yönetici seçme ve yerleştirme projelerini yönetmiş bulunmaktadır. Müşterileri arasında Adidas, Anadolu Grubu, Aviva, Avon, Bayer, Borusan, Bosch, Brisa, Coca-Cola, Dogan Grubu, Anadolu Efes, Enerjisa, Google, Henkel, HSBC, Koç Grubu, Microsoft, Pearson, Philips, Sabanci Grubu, Siemens, Tesco, Unilever, Vodafone ve Yıldız Holding bulunmaktadır.

Tim, Behavioral Coaching Institute'ta, Dr. Suzanne Skiffington tarafından verilen Yönetici Koçluk Eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, İngiltere'deki Professional Development Foundation tarafından düzenlenen Master Coaching programını tamamlayarak, Certified Master Coach ünvanını almaya hak kazanmıştır. Almış olduğu bu eğitim, European Mentoring and Coaching Council (EMCC) tarafından master seviyesinde akredite edilmiştir. Bununla birlikte Tim, Middlesex Üniversitesi'nde Yönetici Koçluğu/Profesyonel Gelişim yüksek lisans programını da başarıyla tamamlamış bulunmaktadır.

Tim, European Mentoring and Coaching Council (EMCC')nin Uluslararası Yönetim Kurulu'nda yer almıştır ve EMCC Türkiye'nin kurucularındadır.

Kendisi üst düzey yönetici seçme ve yerleştirme danışmanı, liderlik danışmanı ve koç olarak çalışmalarını sürdürmekte olup, hem İngilizce hem de Türkçe hizmet vermektedir. Ayrıca, kurumsal mentorluk programlarını tasarlayıp yönetmektedir. Pek çok ülkede, farklı şirketler için offsite liderlik çalıştaylarını etkin bir şekilde desteklemektedir. Tim, ayrıca kültürlerarası çalıştay ve eğitimleri yönetmektedir ve SIETAR – the Society for Intercultural Education Training and Research'ün bir üyesidir.

Joan O'Rourke

Şirket Ortağı

Joan, OneWorld Danışmanlık firmasının kurucularındandır. Kendisi satış, iş geliştirme, yönetim ve danışmanlık alanlarında tecrübe kazanmıştır. 20 yılı aşkın çalışma süresi boyunca İngiltere, ABD, Kanada, Çin ve Türkiye'de çalışmış olan Joan'un Danışman olarak tecrübesi ise 15 yıldan fazla bir süreyi kapsamaktadır.

Joan, 2004 yılında İstanbul'a taşınmasından önce UK's London International Group ve The Corporate Services Group bünyesinde farklı rollerde bulunmuş Quintiles Transnational Corporation bünyesinde ise 6 yıl boyunca Çin ve ABD'de İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapmıştır. 2004 yılından beri Danışman ve Üst Düzey Yönetici Koçu olarak çalışmaktadır.

Joan, üst düzey yönetici işe alımı, outplacement (yeni kariyere geçiş) ve kariyer danışmanlığı alanlarında geniş bir tecrübeye sahip olup, hem Türkiye hem de diğer ülkeler için Başkan, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Müdür ve C level pozisyonlar için çeşitli araştırmalar ve projeler yürütmüştür. Müşterileri arasında farklı sektörlerde faaliyet gösteren uluslararası firmalar ve yenilikçi Türk firmalarının yanısıra kâr amacı gütmeyen kuruluşlar da bulunmaktadır.

Joan ayrıca Yönetici Koçluğu ve Kariyer Koçluğu alanlarında geniş tecrübesiyle hizmet vermekte ve özellikle kariyer geçiş süreçleri yönetiminde uzmanlaşmaktadır.

Joan'ın, Nottingham Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nden lisans derecesi ve Manchester Üniversitesi Fen Fakültesi'nden İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca yetkili bir Koç olup İngiltere'de bulunan Oxford School of Coaching ve Mentoring'de EMCC tarafından akredite edilmiş olan koçluk diploma programını tamamlamıştır.

Okan Utkueri

Danışman/Mentor

Üst düzey yönetici koçu ve mentor olarak çalışan Okan, 25 yılı aşkın bir kurumsal deneyime sahiptir. Profesyonel yöneticilik yaşamının 14 yılını, sigorta sektöründe CEO ve Genel Müdür olarak geçirmiştir. Koçluk çalışmalarına paralel olarak, Guy Carpenter firmasının ülke yöneticisi olarak görev yapmakta olan Okan, öncesinde, 2006 – 2014 yılları arasında Eureko (Garanti) Sigorta bünyesinde CEO olarak görev yapmıştır.

Üst düzey yönetici ve CEO olarak, çok sayıda değişim ve dönüşüm projesi ile organizasyonel gelişim programını hayata geçiren Okan, bu kapsamda farklı seviyede yönetim ekiplerine liderlik yapmıştır.

Aynı zamanda, Türkiye Sigortalar Birliği, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) ve Tarım Sigortaları Havuzu (TARSIM) bünyesinde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptığı 8 yıl boyunca, düzenleyici otoriteler ve muhtelif kamu kurumları ile birlikte çalışma, işbirliği ve kurumsal yönetişim konusunda tecrübe edinmiştir.

Yönetim ve liderlik alanında edinmiş olduğu deneyim, bilgi ve bilgeliği, kendine özgü pozitif enerji, dinginlik ve özgüven ile harmanlayan Okan, bu sayede koçluk süreçlerinde kendine has bir yaklaşımı ortaya koymaktadır.

Özellikle, liderlik, strateji, değişim projeleri, kariyer gelişimi, inovasyon iklimi, kurumsal kültür ve organizasyonel sağlık alanlarına ilgi duyan Okan, iş yaşamı içerisindeki birey olgusuna ve insan perspektifine büyük önem vermektedir. İş dünyasında, finansal performans ve rakamsal veriler kadar, kurumsal iklim ve zindelik konularına da öncelik ve değer verilmesi gerektiğine inanmaktadır. Bu noktada, özellikle liderlik kültürü, kurumsal kimlik, değerler, bağlılık ve motivasyon başlıklarına odaklanmaktadır.

Üst düzey yönetici ve CEO görevi boyunca çok sayıda koçluk ve mentorluk programına iştirak eden ve bu alanda farklı projelere liderlik eden Okan, kurumsal hayattaki profesyonel yaşamı boyunca koçluk becerilerini yoğun olarak kullanmıştır. Adler International bünyesinde koçluk eğitimlerine katılan Okan, İleri Düzey Koçluk programı olan Practicum sürecini tamamlayarak, ATC (Adler Trained Coach) ünvanını kazanmıştır. Aynı zamanda, ICF ( International Coach Federation) tarafından verilen ACC (Associate Certified Coach) ünvanına sahiptir.

EMCC (European Mentoring and Coaching Council) üyesi olan Okan, EMCC Türkiye İcra Komitesi bünyesinde görev alarak, kurum çalışmalarına aktif katkı sağlamaktadır.

Aynı zamanda, aylık sektör yayını olan Sigortacı Gazetesi bünyesinde ve kendi blog sayfasında dijitalleşme, yeni nesil liderlik anlayışı, yaşam yolculuğu ve kurumsal sağlık konularında yazmaktadır.

One World Consulting bünyesinde, başta üst düzey yöneticilere koçluk ve mentorlük olmak üzere, farklı projelerde görev almaktadır.

Hale Beyhan

Danışman

Hale, insan kaynakları yönetimi ve danışmanlığı konusunda 14 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu sürenin 6 yılında, bankacılık sektöründe İnsan Kaynakları Uzmanı olarak, 8 yılında da Üst Düzey Yönetici Araştırma Danışmanı (Executive Search Consultant) olarak görev yapmıştır.

Hale, yetenek araştırması (talent mapping) ve işe alım süreçlerinin tasarım ve yönetimi konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir. 2007 yılında OneWorld Danışmanlık firmasına katılımından bu yana, ilaç ve sağlık, finansal hizmetler, hızlı tüketim, telekomünikasyon, üretim sektörleri ve diğer sektörlerde, pek çok çeşitli üst düzey yönetici araştırma projelerinde, Kıdemli Danışman olarak çalışmıştır. Ayrıca Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da farklı alanlarda çalışan yetenekleri tespit etmiş ve işe alım süreçlerini yönetmiştir.

Hale'nin yönetici seçme ve yerleştirme projelerinin yönetimi tecrübesinin yanısıra, kariyer geçiş süreçleri danışmanlığı alanında da geniş bir tecrübesi bulunmakta ve orta ve üst düzey yöneticilerle yeni kariyere geçiş (outplacement) ve kariyer yönetimi programlarında çalışmaktadır.

Hale, İstanbul Universitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden lisans derecesine sahip olup, akıcı düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

Elif Hande Özeş

Danışman

Hande, pazarlama, marka ve ürün yönetimi alanlarında 8 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Bu süreç, kozmetik ve ilaç sektörlerindeki tecrübelerini kapsamaktadır.

OneWorld Danışmanlık ekibine katılmasının ardından Hande, yayıncılık, havacılık, hizmet, ilaç, sağlık ve bilgi teknolojileri gibi çeşitli sektörlerdeki yönetici seçme ve yerleştirme projelerinde Danışman olarak görev yapmaya başlamıştır. Hande, farklı fonksiyonlar icin bir çok orta ve üst düzey yönetici araştırma projesini başarıyla tamamlamıştır.

Hande, Işık Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Bölümü'nden mezun olmuş ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Kendisi akıcı olarak İngilizce konuşmaktadır.

Melih Mermer

Danışman

Melih'in Deloitte & Touche Tohmatsu Türkiye bünyesinde iş geliştirme, pazarlama, risk ve proje yönetimi rollerinde 10 yılı aşkın bir çalışma tecrübesi bulunmaktadır.

Melih, OneWorld Danışmanlık bünyesine katılmasının ardından birçok lider Türk şirketi ve uluslararası şirket için orta ve üst düzey yönetici işe alımı projesinde Danışman olarak görev almıştır. Birlikte çalıştığı müşteriler arasında Türk holding şirketleri, perakende, enerji, hızlı tüketim, hizmet, üretim, otomotiv ve turizm sektöründeki bir çok şirket yer almaktadır. Kendisi ayrıca Avrupa ve diğer bölgeleri kapsayan yetenek araştırma süreçlerinde de rol almıştır.

Melih İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olmuştur ve akıcı düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

Gözde Ekin Erkan

Araştırmacı

Gözde Ekin’in toplamda 4 yılı aşkın bir çalışma geçmişi bulunmaktadır. Kendisi Ekin Anaokulu bünyesinde psikolojik danışmanlık yaparak profesyonel hayata başlamış ve sonrasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) bünyesinde banka asistanlığı rolünde bulunmuştur.

Ekin, 2015 yılında OneWorld Danışmanlık bünyesine Araştırmacı olarak katılmasının ardından birçok öncü Türk şirketi ve uluslararası şirket için üst ve orta düzey yönetici işe alımı projesinde görev almıştır. Birlikte çalıştığı müşteriler arasında perakende, hızlı tüketim, hizmet, üretim, ilaç ve medikal cihaz sektöründeki birçok farklı şirket yer almaktadır.

Ekin Araştırmacı rolünün yanısıra, müşteri ve aday memnuniyet anketi sürecinin yürütülmesinden de sorumludur.

Ekin İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur ve akıcı düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

Melek Özen Çetin

Ofis Yöneticisi

Melek, OneWorld Consulting ekibine 2016 yılında Ofis Yöneticisi olarak katılmıştır. Kendisinin turizm, bankacılık, enerji ve danışmanlık dahil olmak üzere birçok farklı sektörde 6 yılı aşkın iş tecrübesi bulunmaktadır.

Kendisinin ofis yönetimi alanındaki deneyiminin yanısıra, kuvvetli problem çözme ve iletişim yeteneği ofis yönetimi süreçlerimize değer katmaktadır. Melek, ekibimizin kurucu ortaklarına yönetici asistanlığı yapmakta ve hizmetlerimizi tüm müşterilerimize en üst kalitede sunabilmemiz için ofisimizin tüm idari işlerini yürütmektedir.

Melek Sakarya Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nden mezun olmuştur ve akıcı düzeyde İngilizce konuşmaktadır.

Tüm iş arayış süreçlerim içinde, OneWorld Consulting ile edinmiş olduğum tecrübe en iyisiydi. Bu memnuniyet anketi bile aday araştırma ve seçim sürecini ne kadar iyi yönettiğinizi ve kendinizi daha fazla geliştirme konusunda çok açıl olduğunuzu gösteriyor. Profesyonel yaklaşımınız için çok teşekkür ederim. Yüksek kalite servisinizi, her işe alımcıya ve iş arayana kuvvetle tavsiye ederim.


Danışman bana müşterileri kadar değerli olduğumu hissettirdi. Adaya yaklaşımlarını ve sağladıkları desteği çok takdir ettim.


Mülakatımı yapan danışmanlar çok naziktiler ve çok açıktı ki ne yaptıklarını çok iyi biliyorlardı. Her ikisi de çok destekleyici ve özenliydiler. Tekrar onlarla çalışmayı çok isterim.


Her ne kadar işe alım süreci iş arayan kişi açısından zorlu bir süreç de olsa, Danışman süreci yönetme konusunda çok başarılı. Desteğiniz ve yardımlarınız için çok tesekkür ederim.


Genelde görüşme öncesinde sadece kişilik testleri doldurmanız istenir. Mülakata hazırlanma konusunda, hayatımda ilk defa yazılı ve sözlü olarak destek aldım. Gerçekten önemsendiğimi hissettim! Bu mükemmel!


Çiğdem Köseoğlu hem aday hem de firma arasında mükemmel bir işbirliği sergiliyor. Danışman, iletişim yetkinlikleri ve adayların beklentilerini anlama konusunda çok başarılı.


Tüm kariyerim boyunca ilk defa bir işe alım uzmanından, zamanında, ilgili, faydalı ve güvenilir geribildirim aldım. Danışman ba a çok iyi hazırlanmış bir bilgilendirme dokümanı verdi, tüm süreç boyunca beni düzenli olarak bilgilendirdi. Bir İnsan Kaynakları profesyoneli olarak, kesinlikle OneWorld Consulting Danışmanları ile tekrar çalışmak ve işe alım süreçlerimde onlardan destek almak isterim.


Adayın özelliklerini ve talep edilen pozisyon için uygunluğunu anlamak,doğru tespit yapabilmek için çok kaliteli bir zaman ayrıldığını gördüm. Hem profesyonel kurallar içinde olup,hem de adaya en üst düzeyde sabırlı,içten ve samimi bir yaklaşımla davranmak hiç kolay değildir.Üst düzeyde bir başarı ile bu iki dengenin sağlandığını gördüm.İçtenlikle teşekkür ederim.


Joan ile bu projede çalışırken kendimi cok rahat hissettim. Süreç boyunca iletişimi, pozisyon - aday eleştirmesi, dogru sorular ve bilgilendirmeler ile benim de en dogru sekilde bilgi almamı sağladı. Birlikte çalışmış olmaktan keyif aldım.


Tüm süreçte göstermiş olduğunuz destek için OneWorld ekibine çok tesekkür ederim. Sizinle çalışmış olmak benim için bir zevkti. Göndermiş olduğunuz "The first 100 days" kitabı ve aldığım koçluk desteği, ilk günlerimi ve daha sonrasını planlamamda bana çok yardımcı oldu. Tekrar çok teşekkür ederim.


Sürecin her aşamasında vermiş olduğunuz destek için teşekkürler. Siz sadece bir "headhunter" değil, aynı zamanda profesyonel bir danışmanlık firmasısınız.


Hem adaya hem de müşteriye karşı çok profesyonel bir yaklaşım sergiliyorsunuz. Danışmanın adayın şirkete başlaması sonrasında, şirkete ve şirket kültürüne uyumunu takip etmesi de beni çok etkiledi.


Çalıştığım en iyi danışmanlık firmasısınız.


Tüm süreç boyunca, danışmanı yakın bir arkadaş ve iyi bir koç olarak gördüm. Samimi yaklaşımı ve güçlü ve gelişime açık yönlerimle ilgili olarak aldığım geribildirim bana mülakatlarda çok yardımcı oldu. İşe yerleşme sonrasındaki desteği ise çok değerliydi. OneWorld Consulting ile çalışmış olmak benim için büyük bir şans oldu. Teşekkürler.


İşe yaklaşımınız ilham verici. İnanıyorum ki güven ve işbirliği sizin sektörünüzde çok önemli ve şirketiniz bunu mükemmel bir şekilde yerine getiriyor. Sizinle çalışmak büyük bir zevkti. Tüm süreç boyunca ve hatta yeni görevime başladıktan sonra da göstermiş olduğunuz nazik destek için müteşekkirim.


Adaya çok profesyonelce bir yaklaşım sergiliyor ve danışmanları işe başladıktan sonra da devam eden bir destek veriyor. Çalışmış olduğum en iyi danışmanlık firması. Çok teşekkürler. Bu başarılı çalışmalarınıza devam edin.


Mükemmel performans. Bir IK profesyoneli olarak, OneWorld Consulting'in hizmet kalitesinin diğerlerinin çok ötesinde olduğunu tecrübe ettim. Nurdan ve Çiğdem, çok teşekkürler.


İstanbul'daki birçok headhunter firma ile profesyonel ilişkim oluyor ve bugüne kadar birçok görüşmem oldu. Dürüstçe söyleyebilirim ki, Oneworld Consulting şimdiye kadar iletişime geçmiş olduğum ve görüşmüş olduğum en profesyonel ve elit şirket. İşe alım sürecinin her aşamasında danışmanlardan iyi bir destek aldım. OneWorld Consulting'de çalışan herkese, profesyonel iş etikleri ve iş disiplinleriyle ilgili teşekkür etmek istiyorum.


Bağımsız, kendi sahipleri tarafından işletilen bir şirket olmamızdan dolayı gurur duymaktayız. Ayrıca her zaman şirket ortaklarından bir tanesinin projenize aktif olarak dahil olacağından emin olabilirsiniz.

Uluslararası erişimimizi genişletmek, ulularası gelişmeler ve standartlarla ilgili olarak bilgilerimizi guncel tutabilmek için benzer firmaların oluşturduğu, titizlikle seçilmiş bazı network'lere katıldık.

IIC Partners Executive Search Worldwide, 34 ülkedeki 52 ofisiyle dünyanın en büyük ilk 10 yönetici araştırma organizasyonundan birisidir. OneWorld Consulting, IIC Partners’ın Türkiye’deki üye şirketidir. IIC Partners, OneWorld Consulting’e, uluslararası erişim ve sınır ötesi araştırma çözümleri sağlamak için yerel uzmanlığını en iyi uluslararası uygulamalarla birleştirmesine olanak sağlamaktadır. IIC Partners üyeliğiyle, müşterilerimiz için üstün yetenekli adayları uluslararası platformdan edinebildiğimiz gibi, IIC Partners’ın uluslararası müşterilerine de Türk üst düzey yönetici yetenek havuzuna erişim imkanı sunuyoruz.

Career Star Group, outplacement konusunda, kendi pazarlarında güçlü konumda olan firmaların oluşturduğu dünyanın en büyük network'üdür. Career Star Group outplacement konusunda çalışan yerel pazar liderlerinin, etki alanlarını, büyüklüklerini ve varlıklarını bütünleyerek uyumlu çalışan global bir organizasyona dönüşmesiyle oluşturulmuştur.

Ayrıca, son derece titizlikle seçilmiş ve birlikte çok yakın çalışan koçlar aracılığıyla, dünya çapında, yüksek kalitede üst düzey yönetici araştırma hizmeti sunan SineMuris'in kurucu üyeleriyiz.

Coaching and Mentoring International, gelişimsel mentorluk programları konusunda öncülük eden ve düşünce lideri olan David Clutterbuck tarafından yönetilmektedir. OneWorld olarak, bu organizasyonun Türkiye temsilcisi olmaktan da gurur duymaktayız.